На думку зарубіжних фахівців, одним з кращих продуктів, чиє вживання дає ефект профілактики галітозу, є крупа кіноа.

Кіноа родом з Південної Америки і відома людству більш 6000 років, хоча для звичайного російського споживача це скоріше продукт-екзот. Тим не менш, кіноа продається і в українських магазинах, і приводом для її покупки може стати зроблене вченими відкриття про те, що споживання кіноа захищає від галітозу – неприємного аромату з рота.

Про дослідження вчених пише Food.news. В його публікації фахівці кажуть, що приблизно кожна четверта людина у світі має неприємний для оточуючих запах з рота. Його головна причина – це діяльність і розмноження бактерій, які активізуються завдяки застрягли в зубах частинкам їжі. В результаті бактеріальної життєдіяльності утворюються сполуки сірки, вони і роблять дихання неприємним.

Читайте також:  Онколог попередив про шість ранніх ознак раку крові

У ході дослідження вчені змогли визначити, що містяться в крупі кіноа речовини сапоніни ефективно знищують популяції бактерій Porphyromonas gingivalis і Fusobacterium nucleatum, що заселяють порожнину рота і сприяють виникненню галітозу.

“Результати показали, що сапоніни кіноа проявляють сильну інгібуючу активність щодо штамів бактерій”, – зазначили наукові фахівці.

З інших продуктів, здатних захищати від появи неприємного запаху, вчені виділили зелений чай, петрушка, апельсини, йогурт, насіння фенхелю і анісу.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News