Під час експерименту вчені попросили групу добровольців дотримуватися певної дієти. Фахівці хотіли з’ясувати, як впливають волоські горіхи на шлунково-кишковий тракт, але вдалося дізнатися дещо ще.

У журналі Nutrition було опубліковано дослідження американських вчених про користь волоських горіхів. Спочатку метою дослідження було вивчення впливу горіхів на шлунково-кишкового тракту і метаболізм, але вдалося з’ясувати також, що горіхи ефективно допомагають знизити рівень холестерину.

В експерименті взяли участь 42 добровольця у віці від 30 до 65 років. Всі вони мають зайву вагу. Протягом двох тижнів перед початком експерименту вони харчувалися як середньостатистичні американці. Тобто, досить погано з точки зору співвідношення калорійності і поживної цінності їжі.

Читайте також:  Дефіцит цього вітаміну є у кожного десятого літнього – викликає «пошкодження ДНК і призводить до раку»

Після добровольців розділили на три групи. У всіх групах насичені жири замінили або волоськими горіхами, або рослинними оліями. В одній групі добровольці кожен день їли горіхи, у другій і третій горіхів не було, але були включені дві основні жирні кислоти, які є в волоських горіхах. Експеримент тривав шість тижнів.

Як виявилося, у групи, щодня вживала волоські горіхи, сильно змінився склад мікрофлори кишечника. Корисних бактерій, які забезпечують захист кишечника і боротьбу із запальними процесами, стало набагато більше. Крім того, у них було відзначено зниження рівня холестерину і менше стало турбувати тиск.

Читайте також:  Багата калієм їжа захищає жіноче серце

У тих, хто не отримував цільних горіхів, теж знизився рівень «поганого» холестерину, але, як вважають фахівці, це пов’язано з тим, що вони слідували принципам правильного харчування. Істотних змін у складі кишкової мікрофлори у добровольців, які не їли горіхи, не виявили.