Якщо ви хочете вести довге і здорове життя, то спіть більше. Лікарі наполягають на тому, що сон є найкращою противіковою зброєю.

Людство віками намагається отримати відповідь на питання про те, що є секретом довгого, щасливого і здорового життя. Немає ніяких сумнівів в тому, що гени відіграють важливу роль, але вчені вважають, що їх вплив пояснює лише 10% процесів старіння. А решта 90%, судячи з усього, припадає на спосіб життя. Це дуже хороша новина, оскільки вона означає, що у всіх у нас є потенціал стати довгожителями, тобто людьми, які змогли прожити від 80 до 100 років. Звичайно, дуже важливо, щоб у цей проміжок ми зберігали певне фізичне і гарне інтелектуальне здоров’я.

Читайте також:  Погана робота печінки може бути однією з причин випадання волосся

Для втілення задуманого нам потрібно більше спати, як стверджують вчені. Проблема в тому, що з віком цикли сну скорочуються, а циркадні ритми тіла слабшають. В результаті, нам стає складніше отримувати адекватну кількість сну, і навіть коли ми засинаємо, то часто пропускаємо найбільш освіжаючі організм фази глибокого сну, через що прокидаємося втомленими. Дослідники з США з’ясували, що більшість довгожителів сплять не менше 8 годин сну ночами.

Сон важливий, оскільки в цій стадії мозок проходить через масивне очищення, клітини відновлюються і ростуть. Під час сну мозок переробляє спогади і позбавляється від токсинів. Якщо токсини з організму не виводяться, то вони викликають запальні процеси. І хоча запалення традиційно вважається позитивним у справі відновлення після пошкоджень тканин та інфекцій, якщо воно зберігається в організмі занадто тривалий період часу, то може завдати шкоди здоровим тканинам і порушити нормальний функціонал клітин.

Читайте також:  Чоловік, який схуд на 41 кілограм за 4 місяці розкрив секрет свого успіху

Джерело: МедікФорум