Журнал JAMA Psychiatry розповів про новому дослідженні вчених з США, які намагалися зрозуміти, можуть виникати у людини зміни в особистості, передуючі встановлення хвороби Альцгеймера. З цією метою фахівці вивчили зміни особистості, пов’язані з деменцією, у групі з більш 2000 чоловік.

Авторами дослідження стали співробітники Медичного коледжу при Університеті штату Флорида. За словами вчених, перед ними стояло завдання визначити, які зміни передують в особистості майбутнім когнітивним порушенням або деменції у людини.

Середній вік досліджуваних американськими медиками добровольців становив 62 роки. За період спостережень у приблизно 5% учасників проекту розвинулися помірні когнітивні порушення. У 12,5% – деменція, в більшості випадків реалізувалася у вигляді хвороби Альцгеймера.

Читайте також:  Часник корисний при застуді, але їсти його можна не всім

Ці історії патологій, які виникли у людей зіставлялися з даними по групі здорових пацієнтів. У підсумку вченими було зроблено висновок про те, що запідозрити хворобу Альцгеймера заздалегідь вкрай складно, оскільки ніяких змін особистості, які б сигналили про неї заздалегідь, не відбувається.

Особистість людей з хворобою Альцгеймера залишається незмінною аж до настання цього стану, констатували автори наукового розслідування. «Зміна особистості не істотно різнилася між групою з хворобою Альцгеймера і людьми, які з деменцією не зіткнулися», – сказали, зокрема, лікарі.

Джерело: MedikForum