Самотність та соціальна ізоляція можуть збільшити ризик інсульту та серцевого нападу на 30 відсотків – такого висновку дійшли автори дослідження, опублікованого в Журналі Американської кардіологічної асоціації (Journal of the American Heart Association).

Стан інсульту виникає при раптовому припиненні кровопостачання головного мозку – для людини потенційно смертельна ситуація. Схильність до інсульту збільшують різні фактори, і, як показало недавнє дослідження, іноді ці фактори існують за межами суто медичної сфери.

Вчені констатують, що до інфарктів та інсультів людей можуть доводити самотність та соціальна ізоляція.

«За даними Американської кардіологічної асоціації (AHA), самотність та соціальна ізоляція можуть збільшити ризик серцевого нападу чи інсульту на 30 відсотків. З віком вони мають тенденцію посилюватися, а такі обставини як втрата коханої людини та вихід на пенсію відіграють ключову роль у рівні ізоляції, що відчувається», – інформує Journal of the American Heart Association.

Читайте також:  Кардіолог назвала продукти, від яких краще відмовитись після 30 років

Примітно, що в наші дні з підвищеним ризиком самотності стикаються не лише люди похилого віку, а й молоді покоління. Гарвардський університет постулує, що молоді люди від 18 до 22 років вважаються самотнім поколінням – цьому багато в чому сприяє те, що вони мало залучаються до соціальної діяльності через свій відхід в інтернет, соціальні мережі.

Самотність та соціальна ізоляція: у чому різниця? Хоча вони пов’язані, це не одне й те саме. Фахівці зазначають, що люди можуть вести відносно ізольований спосіб життя і не почуватися самотніми, і навпаки: маючи велику кількість соціальних контактів, можуть відчувати самотність.

Читайте також:  Секрети довголіття: заняття, яке може продовжити життя

«Самотність визначається як відчуття того, що хтось почувається самотнім і має менше зв’язків з іншими, ніж йому хотілося б. Соціальна ізоляція означає надто рідкісні особисті контакти з людьми для соціальних відносин – із родичами, друзями, колегами чи членами спільноти».

Вчені підкреслюють, що до самотності та соціальної ізоляції слід ставитися серйозніше як до факторів ризику серцевих захворювань та інсульту.