Вживання яких продуктів треба обмежити, щоб зберегти зуби здоровими? Звичайно, всі скажуть про цукор і солодощі, і це справедливо. Хтось напевно пригадає, що від кави зуби темніють. Але є і такі продукти, які ми і не підозрюємо в агресивному впливі на зуби, а їх споживання може призвести до карієсу і інших проблем. Отже, віднесіться з увагою.

Цитрусові соки

Смачно! Корисно! Але тільки не для зубної емалі. Те, за що ми любимо цитрусові соки – кислинка, яка бадьорить – говорить про високий вміст в них кислот. А значить, апельсиновий і грейпфрутовий соки руйнують зубну емаль. Якщо ви жити без них не можете, то полощіть після соку рот. Або в крайньому випадку пийте через трубочку.

Читайте також:  Лікар розповіла, скільки разів на день потрібно чистити зуби, щоб не було зубного каменю
Томатний соус

Здавалося б, чим небезпечний соус? Все тим же вмістом кислот. І поки кислота, що руйнує зубну емаль, пігмент соусу проникає в неї, а отже, зуби темніють. З тієї ж причини будьте акуратніше з пастою – адже зазвичай їх подають з томатним соусом.

Чай

Чай

Чай люблять всі. Але якщо ви п’єте тільки чай, та ще й у великих кількостях, не забувайте, що листя цієї рослини містять багато фтору. При заварюванні частина фтору переходить в напій. Фтор необхідний для здоров’я зубів, але якщо в організмі відзначається його надлишок, то кісткова тканина починає руйнуватися.

Читайте також:  Як подолати тривожність: названий простий, але ефективний метод контролю своїх думок
Сухофрукти

Багато дієтологів рекомендують замінювати сухофруктами цукор і цукерки. Це гарна порада, але тільки якщо не забувати про здоров’я зубів. Липкий м’якуш кураги і чорносливу приклеюється до зубів і буквально «запечатує» на їх поверхні той цукор, який є в сухофрукті. Смачно, але дуже небезпечно для емалі.

Горіхи і попкорн

Горіхи

А ось тут вже інша небезпека – механічне пошкодження зубів, ясен і пломб. Особливо небезпечний в цьому плані попкорн. Це, звичайно, «повітряна» кукурудза, але всередині вона приховує дуже жорсткі насіння. Вони часто і стають причинами мікротравм, застряє між зубами.

Чіпси

Що в них шкідливого? Чіпси – це картопля, причому оброблена ідеально для того, щоб при з’єднанні зі слиною швидко перетворитися на шкідливу для зубів глюкозу. Ви не їсте солодкого, але отримуєте швидкі вуглеводи, що руйнують зуби.

Читайте також:  Відеоігри роблять дітей розумнішими
Алкоголь

вино

Крім того, що алкоголь (а особливо біле вино) містить кислоти, що негативно впливають на емаль, він ще і знижує вироблення слини. А значить, на зубах осідає більше небезпечних для них бактерій. Тому на дружній вечірці після келиха вина випийте склянку води.

Консерви

Всі продукти, які піддавалися бродінню, містять багато кислот. А про їх негативний вплив на емаль ми вже говорили: поступове руйнування емалі любителям консервів забезпечено.