Вживання яких продуктів треба обмежити, щоб зберегти зуби здоровими? Звичайно, всі скажуть про цукор і солодощі, і це справедливо. Хтось напевно пригадає, що від кави зуби темніють. Але є і такі продукти, які ми і не підозрюємо в агресивному впливі на зуби, а їх споживання може призвести до карієсу і інших проблем. Отже, віднесіться з увагою.

Цитрусові соки

Смачно! Корисно! Але тільки не для зубної емалі. Те, за що ми любимо цитрусові соки – кислинка, яка бадьорить – говорить про високий вміст в них кислот. А значить, апельсиновий і грейпфрутовий соки руйнують зубну емаль. Якщо ви жити без них не можете, то полощіть після соку рот. Або в крайньому випадку пийте через трубочку.

Томатний соус

Здавалося б, чим небезпечний соус? Все тим же вмістом кислот. І поки кислота, що руйнує зубну емаль, пігмент соусу проникає в неї, а отже, зуби темніють. З тієї ж причини будьте акуратніше з пастою – адже зазвичай їх подають з томатним соусом.

Чай

Чай

Чай люблять всі. Але якщо ви п’єте тільки чай, та ще й у великих кількостях, не забувайте, що листя цієї рослини містять багато фтору. При заварюванні частина фтору переходить в напій. Фтор необхідний для здоров’я зубів, але якщо в організмі відзначається його надлишок, то кісткова тканина починає руйнуватися.

Сухофрукти

Багато дієтологів рекомендують замінювати сухофруктами цукор і цукерки. Це гарна порада, але тільки якщо не забувати про здоров’я зубів. Липкий м’якуш кураги і чорносливу приклеюється до зубів і буквально «запечатує» на їх поверхні той цукор, який є в сухофрукті. Смачно, але дуже небезпечно для емалі.

Горіхи і попкорн

Горіхи

А ось тут вже інша небезпека – механічне пошкодження зубів, ясен і пломб. Особливо небезпечний в цьому плані попкорн. Це, звичайно, «повітряна» кукурудза, але всередині вона приховує дуже жорсткі насіння. Вони часто і стають причинами мікротравм, застряє між зубами.

Чіпси

Що в них шкідливого? Чіпси – це картопля, причому оброблена ідеально для того, щоб при з’єднанні зі слиною швидко перетворитися на шкідливу для зубів глюкозу. Ви не їсте солодкого, але отримуєте швидкі вуглеводи, що руйнують зуби.

Алкоголь

вино

Крім того, що алкоголь (а особливо біле вино) містить кислоти, що негативно впливають на емаль, він ще і знижує вироблення слини. А значить, на зубах осідає більше небезпечних для них бактерій. Тому на дружній вечірці після келиха вина випийте склянку води.

Консерви

Всі продукти, які піддавалися бродінню, містять багато кислот. А про їх негативний вплив на емаль ми вже говорили: поступове руйнування емалі любителям консервів забезпечено.