Чим далі, тим зрозуміліше, що чоловік і дружина все-таки різні люди зі своїми поглядами, цілями та інтересами. Тривалість відносин на зближення впливає слабко, судячи з інформації, яку отримали дослідники.

Вчені, стаття яких представлена ​​в журналі Social Psychological and Personality Science, проаналізували дані про 171 гетеросексуальну пару віком від 22 до 90 років. За ними спостерігали чотири роки поспіль, з 2015 до 2018 року. Учасники дослідження щорічно відповідали на питання про своє життя, політичні погляди, ставлення до релігії та навколишнього середовища.

З’ясувалося, що з часом партнери не стають ближчими. Навпаки, вони розходяться у своїх поглядах і переконаннях. З плином років проявляється все більше індивідуальних відмінностей у ставленні до життя і до світу, подружжя починає по-різному, часом навіть протилежно дивитися на ті чи інші проблеми та ситуації. Причому подібна різниця проявляється навіть у таких моментах, до яких партнери повинні ставитись однаково, наприклад, у поглядах на їхні стосунки та спільне життя.

Однак, наголошують дослідники, незважаючи на те, що кожен із партнерів розвивається за своєю траєкторією, це зовсім не означає, що стосунки приречені. Якщо між подружжям зберігається згода за якимись ключовими пунктами, якщо вони готові йти на компроміси і прагнуть зрозуміти одне одного, то ніщо не заважає їм бути щасливими у шлюбі.

Дружина критикує чоловіка, рідко помічає його старання, у пари проблеми в сексуальному житті – ймовірно, шлюб дав тріщину, вважає Крістал Вудбрідж, психотерапевт, фахівець у галузі сексу та стосунків.