У разі розвитку пухлини мозку важливо оперативно виявити проблему. Деякі симптоми попереджають необхідність терміново звернутися до лікаря, якщо ігнорувати їх, наслідки можуть виявитися трагічними.

Тільки у Великій Британії первинна пухлина мозку фіксується у 11 тисяч громадян. Це досить поширений вид раку, який погано піддається лікуванню. Притому що раніше проблема виявлена, тим кращі прогнози.

Перші симптоми можуть здаватися невинними, але згодом стан прогресує. Фахівці з організації Brain Tumor Charity відзначають, що зміни відбуваються щодо зору.

Людині стає складніше дивитися телевізор або читати на тлі втрати чіткості. У деяких випадках відбувається блокування поля зору, через що індивід натикається на предмети або відчуває, наче люди або об’єкти раптово з’являються з одного боку.

Читайте також:  Промова, яка змінилася, може виявитися ранньою ознакою хвороби Паркінсона

Симптоми дуже залежать від того, в якій частині мозку знаходиться пухлина. Якщо вона сконцентрована у стовбурі головного органу ЦНС, то можуть страждати на дихання, травна система, пульс, тиск, кровообіг, виникають проблеми з ковтанням.

При ураженні скроневої частки можуть погіршуватися слух, пам’ять, здатність до навчання та розпізнавання об’єктів. Серед поширених проявів при пухлинах мозку фахівці також виділяють нудоту, судоми, блювання. Людина страждає від головного болю, слабкості, сонливості, можливі зміни у психіці чи поведінці, також виникає параліч з одного боку тіла.

Лікування за такої проблеми залежить від низки факторів, включаючи розміри пухлини, її місцезнаходження, стан клітин і т. д. На основі супутніх станів підбираються оптимальні методи лікування, що впливають на кінцевий результат. Зараз у середньому пацієнти з гліобластомами живуть близько 10 місяців із моменту постановки діагнозу.

Читайте також:  Шість найгірших для здоров'я мозку напоїв