У сезон застуд краще замінити каву і міцний насичений чай на інші напої, щоб допомогти імунітету легше пережити цей час року. Думкою про це поділився лікар Андрій Тяжельников.

Тяжельников розповів в бесіді з журналістами, яким чином вживання кави і чаю може нашкодити імунітету. За словами лікаря, регулярне вживання кави і чаю сприяє зневодненню організму, що сприяє зниженню імунітету і, відповідно, збільшує ймовірність постраждати в сезон застуд та інших осінніх інфекцій від грипу або ГРВІ. Для підтримки захисних сил організму важливо отримувати достатньо чистої рідини, мати добре зволожені слизові, оскільки це зменшує для збудника хвороб можливість проникнути в тіло.

Читайте також:  Звичка сидіти на підлозі здатна продовжити життя

“Бажано замінити звичну каву і міцний чай на морси і трав’яні чаї, більше пити чистої води кімнатної температури. Любителям чаю краще пити його неміцним, з лимоном”, – порадив Тяжельников.

Експерт також додав, що на імунітет негативно впливають недосипання і стреси, що роблять організм особливо вразливим до впливу патогенів в сезон застуд. Тому важливо намагатися висипатися і берегти душевне здоров’я, не витрачати його на хвилювання з незначних приводів. Крім цього в раціон буде корисним додати свіжі соки, овочі та фрукти, що містять вітамін С, повідомив Тяжельников.

Кращим захистом від грипу лікар назвав своєчасну вакцинацію.

Читайте також:  Одна шкода: названі найгірші продукти для сніданку

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News