Про те, як розпізнати гіпертонічний криз і в якому випадку потрібно викликати швидку, розповів лікар Сергій Стеблецов.

За його словами, при підвищенні тиску виникають симптоми, які важко не помітити.

– Може почати горіти обличчя, з’явитися тяжкість в потилиці, відчуття нудоти, запаморочення. Також виникає почуття роздутості у вухах, оглушення, звуки починають гірше сприйматися, – зазначив медик.

Високий тиск небезпечний. Він сприяє розвитку атеросклерозу, і якщо не звертати на це увагу, то зростає ризик інфаркту та інсульту.

У деяких ситуаціях підвищений тиск — норма, так як він залежить від типів навантаження на організм. А ось якщо він не стабілізується протягом 20-30 хвилин, — це вже порушення механізмів відновлення.

У різних людей своя норма тиску, пояснив лікар. Для деяких пацієнтів 130/85 – “вже катастрофа”, тоді як схильна до викидів адреналіну темпераментна людина може цього взагалі не помітити.

Якщо тиск не приходить в норму протягом 30-40 хвилин, варто задуматися про виклик лікаря, особливо якщо стан не поліпшується після прийому таблеток.

– Коли тиск тримається дві-три години, в організмі можуть виникнути серйозні ураження. Кілька діб — вже випадок, що дуже далеко зайшов, який може говорити про критичні порушення у будь-якому органі, — розповів медик.