Якщо у вас немає протипоказань , і ви дотримуєтеся всі правила відвідування лазні , вітаємо : це прекрасна звичка ! Вчені довели , що лазня вкрай позитивно впливає на роботу мозку у здорових людей.
 
Співробітники японського інституту Тояма поставили експеримент , в ході якого група людей відвідувала лазню п’ять разів на тиждень. В результаті у добровольців покращилися показники роботи серця , зросли фізичні можливості і підвищилися інтелектуальні здібності.
 
Як пояснив керівник дослідження професор Такаші Охорі , відвідування бані допомагає серцю краще перекачувати кров , що , в свою чергу , знижує ризики утворення згустків крові та виникнення тромбів.
 
Крім того , вчені вважають , що головний мозок по-особливому реагує на вплив високої температури. Організм включає в якості реакції на фізіологічний стрес механізм охолодження , внаслідок чого посилюється діяльність деяких відділів головного мозку. Так як вони відповідальні за настрій людини і його сприйняття навколишнього світу , відвідування лазні , яка їх стимулює , перетворює людину на затятого оптиміста , кількість його позитивних реакцій різко зростає.
 
Таким чином , лазня може як впливати на тривалість життя через покращення серцевих функцій , так і міняти світовідчуття , перешкоджати депресивному настрою .