Здоровий спосіб життя допомагає людям знизити ризик ракових захворювань. Також потрібно намагатися уникати джерел канцерогенів, в числі яких хімічні виробництва, перевантажені автотраси. Про це в пресі розповів онколог Микола Жуков.

Існують перевірені способи істотно знизити небезпеку розвитку онкозахворювань, повідомив професор Микола Жуков. Один з таких способів – це контроль маси тіла. За словами вченого зайва вага доведено підвищує ризики різних “жіночих” видів раку: пухлин молочних залоз, тіла матки, яєчників. Не тільки у жінок, але і у чоловіків зайва вага може збільшувати ймовірність захворіти на рак товстої кишки, підшлункової залози, нирок, шлунка, печінки.

Також онколог нагадав, що для зниження ризику розвитку раку необхідна відмова від куріння. Він зауважив, що ця звичка допомагає проникати в організм канцерогенним речовинам, згубним для легень, губ, гортані, сечового міхура, клітин крові.

Микола Жуков додав, що ВООЗ відносить до канцерогенних факторів вживання великої кількості червоного м’яса і продуктів його переробки. Відповідно, контроль вживаного м’яса і ковбас підвищить шанси уникнути онкології.

Крім цього, професор Микола Жуков зараховує до факторів онкологічного ризику будь-який алкоголь. За словами вченого, вживання спиртного несприятливо діє на стан слизової оболонки ротової порожнини і органів травлення, а також може впливати на клітини органів, які не взаємодіють безпосередньо з алкоголем.

В доповнення краще для захисту від раку онколог порекомендував дотримуватися режиму сну і неспання, уникати жвавих трас і надлишкового ультрафіолету.

Джерело: МедікФорум