Про користь граната для профілактики онкологічних, серцевих і аутоімунних захворювань розповіла дієтолог Антоніна Стародубова.

– Цей неймовірно корисний фрукт володіє протизапальними, сечогінними, в’яжучими і антисептичними властивостями, – зазначила лікар.

Гранат містить практично всі вітаміни: А, С, РР, Е, вітаміни групи В. У ньому також є органічні кислоти (лимонна, яблучна, винна, борна, янтарна, щавлева) і мікроелементи (кальцій, калій, магній, фосфор, натрій, залізо).

— Регулярне вживання граната сприяє профілактиці онкологічних, серцевих і аутоімунних захворювань. Гранат краще вживати у свіжому вигляді, можна їсти окремо або додавати в салати, страви з овочів, м’яса і птиці, — додала лікар.

У давнину гранат називали «засобом від ста хвороб». Його сік підвищує гемоглобін, допомагаючи в боротьбі з анемією. Кора і плоди мають в’яжучі властивості, тому вони ефективні при проносі, коліті, ентероколіті. Зерна знижують артеріальний тиск, а перетинки з плодів, висушені і додані в чай, заспокоюють нервову систему і налагоджують сон.

Відвар кори граната допомагає при різних запальних захворюваннях, а порошком з висушеної кори можна лікувати тріщини, опіки і подряпини.

Потрібно пам’ятати, що шкірка граната містить алкалоїди, тому перевищувати дозування при лікуванні відварами не допускається. Сік може зруйнувати зубну емаль, тому рот слід полоскати. При гастриті соку гранат протипоказаний.