Небезпечні мутації найчастіше виникають не через радіацію, ультрафіолету або канцерогенів в їжі, а через процеси, пов’язані з киснем і водою в організмі, повідомив Нобелівський лауреат з хімії Томас Ліндал.

Вчений відкрив механізм ексцизійної репарації основ. Ферменти, що беруть участь у ньому, знаходять пошкоджену ділянку ДНК, вирізують його і відновлюють пробіл, використовуючи неушкоджену ланцюг ДНК.

Цей процес допомагає клітинам уникати щоденної появи декількох тисяч нових мутацій в геномах клітин, пояснив учений.

Майже всі “помилки” в ДНК пов’язані з двома процесами. Це проникненням молекул кисню і його сполук всередину ядра клітини і дія молекул води на поодинокі “букви” ниток ДНК.

– Я готовий поставити гроші на те, що майже всі випадки раку, відомі медицині, виникають не через радіацію, канцерогени або ультрафіолет, а в результаті природних процесів життєдіяльності всередині самих клітин, пов’язаних з гідролізом і появою агресивних форм кисню, – заявив Ліндал.

І кисень, і воду не можна видалити з організму, тобто з ними неможливо боротися. З цієї причини, як вважає вчений, рак неможливо перемогти в принципі. Все, що нам залишається – створити ліки, які дозволять ефективніше і безпечніше знищувати пухлини.

Він порекомендував всім курцям відмовитися від тютюну, так як речовини, присутні в димі, діють на клітини приблизно так само, як агресивні форми кисню, і настільки ж сильно сприяють розвитку мутацій.