7 грудня у Китаї розпочалися так звані Великі сніги. У цей період на вулиці стає дуже холодно, та й шансів зіткнутися із сильними снігопадами – набагато більше. Лікар Шень Цзюнь, який займається лікуванням за допомогою традиційної китайської медицини, перерахував кілька правил, які допоможуть пережити морози.

Якщо ви хочете зберегти здоров’я та уникнути хвороб у зимовий час, то вам потрібно, за словами доктора Шеня Цзюня, пам’ятати про кілька правил.

Тримайте в теплі живіт, груди, поперек, ноги. У морозний час великих снігів у Китаї стає дуже холодно. Причому через це і через сильний вітер можна легко застудитися. Вважається, що якщо замерзне ділянку грудей, то це може вплинути на енергію Ян в організмі. У результаті люди можуть розвинутися хвороби серця. При замерзанні живота з’являться захворювання шлунка та кишечника, шиї та плечей – заболять і виявляться схильні до спазмів м’яза, може захворіти спина. При переохолодженні попереку вона теж починає боліти, а якщо підморозити ноги, то можна зіткнутися зі скороченнями, спазмами м’язів, артритом колін.

Використовуйте холодну воду з обережністю. Гартуватися дійсно може бути корисно. Але важливо робити це правильно. Крім того, літнім, особливо тим, хто страждає на хвороби серця та інші проблеми з судинами, не можна так гартуватися. Пов’язано це з тим, що такий метод може призвести до загострення серцевих та цереброваскулярних захворювань, інсульту, раптової смерті.

Правильно пийте воду. У період сильних холодів дорослим важливо пити по 2,5 літри води на день. Особливо корисно це робити з ранку натще, о 5 годині вечора і о 9 годині вечора.

Дотримуйтесь дієти, що зігріває і тонізує. Зміцнювати тіло можна двома способами: за допомогою харчування та за допомогою традиційної медицини. Але при виборі другого способу важливо, щоби все проходило під керівництвом фахівця.

Що стосується особливої дієти, то до неї має входити багато продуктів, багатих вітамінами, жиром, білком (курка, баранина, креветки, китайські фініки, лонган та ін.). Також можна вживати більше їжі чорного кольору: чорні боби, чорний кунжут, чорні гриби. Подібні продукти не лише живитимуть нирки, а й захищатимуть від холоду, зволожуватимуть легені, допомагатимуть у виробленні рідини в організмі.

Зміцнюйте дух. Намагайтеся за хорошої погоди частіше гуляти на вулиці і грітися на сонці. А із зимових видів активності займайтеся здебільшого такими, які включають аеробні вправи з рухами: швидкою ходьбою, бігом підтюпцем, стрибками на скакалці, підйомом по сходах і т.п.