Фахівці з центру з контролю і профілактики захворювань (CDC) США вважають, що дітям до двох років не можна давати солодкі йогурти і соки.

Вчені проаналізували дані про харчування 1000 дітей у віці від шести до 23 місяців. З’ясувалося, що діти у віці від півроку до 11 місяців отримують близько чайної ложки цукру в день (додається), а діти від року до двох років — близько шести чайних ложок.

Головним джерелом цукру виявилися солодкі йогурти і соки, які реклама позиціонує, як корисні в усіх відношеннях продукти.

Науково доведено, що стиль харчування в ранньому віці визначає звички і пристрасті, пов’язані з їжею, на все життя, підкреслюють автори дослідження. Більш того, надлишок солодощів в раціоні дітей призводить до збільшення ризику астми, ожиріння, карієсу, гіпертонії та інших порушень.

Читайте також:  Дієтологи назвали продукти, в яких білка ще більша, ніж у м'ясі

Як повідомлялося раніше, проблема ожиріння у молоді та підлітків в розвинених країнах з кожним роком стає все серйознішою. За даними ВООЗ, у 1990 році в світі було 32 мільйони дітей молодше п’яти років з надмірною вагою або ожирінням, а в 2016 році — вже 41 мільйон.

Зазвичай з ожирінням пов’язують розвиток діабету другого типу, серцево-судинних захворювань, хвороби опорно-рухової системи.