Вчені з Клівлендської клініки довели, що собаки справді роблять людей щасливими за рахунок збільшення рівня серотоніну та дофаміну, а також зменшення артеріального тиску. Втім, більшості собачників про це відомо і без жодних досліджень.

Вчені з Клівлендської клініки провели цілу низку спостережень та експериментів, який показав, що перебування поряд із собакою підвищує рівень позитивних хімічних речовин у мозку, знижує артеріальний тиск, допомагає зняти стрес та депресію. Звичайно, тільки у людей, які не бояться собак і не відчувають по відношенню до них негативних емоцій.

Психіатри звеличують переваги собак, оскільки прогулянки з ними, ласки і навіть просте знаходження поряд в одному приміщенні впливають на збільшення рівня серотоніну та дофаміну в мозку, однозначно підвищуючи настрій.

Радикальні відмінності собак від кішок у тому, що з першими потрібно регулярно гуляти. А це різновид фізичних навантажень, який дозволяє підтримувати здорову вагу, а також спілкуватися з багатьма іншими так званими собачниками, тобто підтримувати соціальні контакти, що є дуже важливим для психічного благополуччя.

Прогулянки із собаками позитивно впливають на людей у ​​стані депресії, оскільки формують у них почуття мети у житті та позбавляють відчуття ізоляції.

Сьогодні статистика показує, що у кожній третій американській родині є собака. І це легко зрозуміти, оскільки експерименти підтвердили вивільнення мозком гормонів задоволення серотоніну та дофаміну в момент простого перебування поряд із цими домашніми тваринами. А рівень гормону стресу кортизолу на момент знижувався.