Сучасна медицина завдяки новим технологіям значно полегшила життя інвалідам з проблемами опорно-рухового апарату. Тепер люди з подібними вадами здоров’я можуть бути відносно самостійними в пересуванні та обслуговуванні себе та задоволенні особистих щоденних потреб. Одним з інноваційних винаходів стали ходунки для інвалідів. За допомогою цього спецзасобу хворі з порушеною координацією, після важких операцій або травм можуть відносно вільно пересуватись, мало обтяжуючи своїх близьких.

Ходунки являють собою металеву конструкцію на чотирьох або на трьох ніжках, за допомогою якої людина може пересуватися, спираючись всією вагою тіла на спецпристрій. Користувач крокує, пересуваючи ходунки перед собою, маючи їх як надійну і стійку опору.

Інвалідні ходунки – незамінні помічники

Існує великий вибір різновидів та моделей ходунків для інвалідів. Розглянемо найбільш поширені:

 • Стаціонарні або стандартні. Як правило, виготовляються з легкого металу. Конструкція є цільною, на ніжках зі змінними гумовими наконечниками. Принцип дії полягає в тому, що пацієнт переставляє пристрій перед собою, а потім робить крок вперед, спираючись на нього.
 • Крокуючі або пересувні. Цей різновид не треба піднімати. Права та ліва сторони пристрою рухаються почергово одна за одною. Користувач пересувається відповідно за рухливими частинами. Ідеальний варіант для літніх людей зі слабкими руками.
 • Універсальні. Являють собою гібрид крокуючих та стаціонарних. За допомогою шарнірних з’єднань трансформуються з одного виду в інший.
 • Дворівневі ходунки. Мають два рівні поручнів. За допомогою нижнього рівня хворому легко підніматися з ліжка. Використовуючи силу м’язів рук, пацієнт підводиться, перехопившись за верхні ручки. Верхній рівень потрібен під час пересування. Даний варіант буде оптимальним для людей, які багато часу проводять лежачи.
 • Ролери (роллатори). Обладнані колесами на всіх ніжках. За допомогою ролера можна гуляти на вулиці, ходити за покупками в магазин. Більшість моделей маневрені за рахунок передніх коліс, що мають функцію повороту. Роллатори забезпечені ручним гальмом. Часто вони мають відкидне сидіння для відпочинку та кошик, в який можна покласти покупки.

Як правильно обрати ходунки для інваліда

Серед великого асортименту даної групи медичних приладів треба перш за все орієнтуватись на індивідуальні та особисті потреби користувача. Ходунки для інваліда повинні бути максимально зручні у використанні і спростити життя для їх власника. Відчуття самодостатності дуже важливе для впевненості у власних силах людей з обмеженими можливостями.

Обираючи ходунки для інвалідів, зверніть увагу на такі параметри:

 • Висота. Поручні повинні регулюватись відповідно зросту людини. Для комфортного використання рукоятки мають знаходитись на рівні зап’ястя. Якщо вони будуть розташовані нижче або вище – це призведе до болей в шиї та м’язах спини, швидкої втоми та деформації постави.
 • Ширина. Тулуб має вільно знаходитись всередині конструкції. Важливо також вдома заміряти ширину дверей, щоб інвалід міг без перешкод проходити до всіх кімнат та санвузла.
 • Вага. Більшість ходунків виготовляють з алюмінію і вони розраховані витримувати вагу до 120 кілограмів. Якщо пацієнт має надмірну вагу, слід обрати посилені моделі зі сталі з допустимим навантаженням до 225 кг.
 • Рукоятки. Основний матеріал рукояток – пластик або гума. Якщо у людини сильно пітніють руки треба обирати поручні з пористих матеріалів. В такому випадку руки не будуть ковзати і хворий буде впевнено за них триматись. Якщо інвалід страждає на артрит, рукоятки не повинні бути короткими, тому що будуть завдавати больові відчуття під час користування.
 • Колеса. Обираючи ролер для дому, підійде варіант з малими колесами. Для прогулянок на вулиці кращими будуть колеса з великим діаметром.
 • Розкладні моделі. Якщо є потреба в частому транспортуванні, зверніть увагу на моделі, які легко скласти і помістити в багажник автомобіля.

Щоб ходунки прослужили тривалий час, очищуйте їх від бруду мильним розчином. Не рухайтесь по слизькій поверхні, щоб не травмуватись самому та не зламати конструкцію.

*На правах реклами