Навіть помірне вживання алкоголю є підвищувальним онкологічним ризик фактором – у споживаючих спиртне людей вище ймовірність появи відразу декількох видів раку. Таку заяву зробили фахівці з Американського товариства клінічної онкології (ASCO), що виступили в Journal of Clinical Oncology. Вони наголошують: з точки зору розвитку раку алкоголь небезпечний як такий.

Вживання алкогольної продукції має мінімізуватися до межі, відзначили вчені з ASCO. За їх словами, спиртне збільшує ризик розвитку раку ротоглотки та гортані, стравоходу, печінки, молочної залози і товстої кишки навіть в умовах не надто значного розпивання.

Експерти ASCO констатували, що люди не асоціюють алкогольні напої з онкологією. Фахівці посилаються на дані опитування National Cancer Opinion Survey, показують, що 70% американців не сприймають алкоголь як провокуючий фактор раку. Споживачі явно недооцінюють значимість зв’язку між вживанням спиртного і появою раку, кажуть аналітики.

На їх думку, необхідно ознайомлювати громадськість про тих онкологічних ризики, які пов’язані з пристрастю до спиртних напоїв. «Починаючи з 2012 року, 5,5% всіх нових випадків розвитку раку і 5,8% усіх смертей від онкозахворювань в світі були пов’язані з вживанням алкоголю», – йдеться в заяві фахівців.

Джерело: MedikForum