За рахунок спеціальних хімічних речовин, що містяться в косметиці та посуді з антипригарним покриттям, ризик жінки зіткнутися з діабетом збільшується вдвічі. Такого висновку дійшли вчені з Університету Мічигану.

Жінки середнього віку мають підвищений ризик діабету через так званих «вічних хімічних речовин» у косметиці та кухонного начиння з антипригарним покриттям.

Дослідники виявили, що у таких представниць прекрасної статі в крові відзначається підвищений показник субстанцій, які значно підвищують ймовірність розвитку небезпечного метаболічного розладу. Йдеться про пер – і поліфторалкильні речовини (ПФАС), які якраз і називають «вічними», оскільки вони створені для того, щоб ніколи не розщеплюватися в умовах навколишнього середовища.

Існує приблизно 5 000 різних різновидів хімічних речовин, пов’язаних із цілим рядом проблем зі здоров’ям, включаючи гіпертонію, пологові дефекти та рак.

Останнє за часом дослідження охопило трохи більше 3300 жінок передклімактеричного віку від 42 до 52, чию кров почали брати на аналіз ще в період з 1996 по 1997 роки і продовжували це робити до 2017 року. Дослідники перевіряли їх на наявність різних хімічних компонентів, включаючи і ПФ .

Підвищена концентрація цих речовин у сироватці пов’язана зі збільшенням небезпеки діабету. Причому кумулятивний вплив цих компонентів із різних джерел був небезпечнішим, ніж одиничний, як показало дослідження. Це ще одне підтвердження того, що посуд з антипригарним покриттям є чималим ризиком для нашого здоров’я.