Вчені з’ясували, що регулярне вживання двох продуктів допомагає зберегти ясний розум до глибокої старості.

Американські та іспанські вчені завершили десятирічне дослідження. Вони роками спостерігали за людьми з різним раціоном і прийшли до висновку, що оливкова олія і риба – кращі продукти для роботи мозку. Результати цього дослідження опубліковані в науковому журналі Асоціації Альцгеймера.

У дослідженні брали участь дві групи людей. Одна з генетичною схильністю до хвороби Альцгеймера, друга без неї. Всі вели щоденник дієти і періодично тестувалися на когнітивні функції.

З’ясувалося, що ті, хто дотримувався середземноморської дієти, довше зберігали розумові функції в порівнянні з тими, хто харчувався інакше. Причому це залежність не була пов’язана з тим, до якої групи людина ставилася.

Читайте також:  Знизити ризик серцевих захворювань здатний один стакан популярного напою в день

Далі вчені стали стежити за тим, як діє на мозок основні елементи дієти: овочі і фрукти, цільнозернові продукти, горіхи і бобові, оливкова олія і риба. У підсумку був зроблений висновок про те, що кращі показники були у тих, хто їв багато риби і оливкової олії. Такі ж показники були і людей зі схильністю до хвороби.

Як з’ясувалося, у них на 19 відсотків менше розвивалися ознаки цього захворювання, що можна порівняти з терапією лікарськими препаратами. Тобто, всього два продукти допоможуть зберегти когнітивні функції до глибокої старості.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News