Прокинувшись посеред ночі через кошмар або від безсоння, буває складно знову заснути. Експерти розповіли, що потрібно робити, щоб не провести залишок ночі перевертаючись або «рахуючи» овець.

Головною помилкою тих, хто раптово прокинувся, фахівці вважають бажання подивитися на годинник, пише Le Figaro. На їхню думку, цього не можна робити, так як така дія провокує тривогу: людина починає вираховувати, скільки йому залишилося до пробудження «по будильнику».

Крім того, замість звичайного годинника люди дивляться час на телефоні, яскраве підсвічування дисплея заважає заснути.

Сомнологи радять виконувати вправу на правильне дихання. Для цього кінчик язика потрібно притиснути до неба і видихати повітря через рот, а вдихати через чотири рахунки через ніс. Потім повторити ту ж вправу, затримуючи повітря на сім і на вісім.

Також експерти рекомендують задіяти свою уяву. Один із способів швидко заснути-уявити собі, що тіло стало дуже важким, що воно буквально «тоне» в ліжку. Необхідно зосередитися на цьому відчутті, і тоді вийде зануритися в сон.

Якщо ці методи не працюють, можна на 20 хвилин встати з ліжка і спробувати себе чим-небудь зайняти. Не рекомендується при цьому включати телевізор, комп’ютер або перевіряти свій телефон.

Краще випити склянку води або липовий настій. При цьому фахівці не рекомендують додавати в чай ромашку або м’яту. Крім того, можна прочитати пару сторінок з книги.