Гречка є одним з найбільш затребуваних продуктів в раціоні росіян, але чи можна їсти її кожен день? Відповіддю на це питання поділилася лікар-дієтолог Тетяна Розумовська.

В інтерв’ю РИА Новости лікар помітила, що»включати гречку в щоденне меню можна”. Однак, підкреслила Разумовська, їсти продукт слід відповідно до певних правил.

Перш за все, гречка корисна саме на сніданок – її присутність у вечірньому меню загрожує «перевантажити шлунок». Крім того, гречку не потрібно поєднувати з кефіром, жирним м’ясом або рибою, оскільки при цьому утворюється комбінація харчових компонентів, що провокує порушення травлення, бродіння в ШКТ. В іншому, за словами Розумовської, гречку можна поєднувати з різними добавками, від баклажанів і грибів до яєць.

Читайте також:  2 добавки зменшують жир на животі 35% за кілька днів

Перш за все, їсти гречку щодня можуть без побоювань люди, що займаються спортом або фізичною роботою. Крупа багата рослинним білком, який легко засвоюється і прискорює відновлення м’язів, пояснила Розумовська.

Також гречку можуть сміливо включати в щоденне меню люди з проблемою підвищеного цукру в крові. Маючи низький глікемічний індекс, продукт (зварений на воді) зменшує вміст глюкози в крові, допомагає діабетикам тримати вагу.

“По набору корисних речовин гречка перевершує багато продуктів харчування: в ній містяться нікотинова кислота, вітаміни групи B і C, фолієва кислота і солі заліза, що допомагають при залізодефіцитній анемії, а також багато магнію, що усуває набряклість кінцівок. Однак гіпотонікам не слід їсти гречку у великих кількостях: магній розслабляє стінки судин, що може призвести до зниження тиску”, – попередила Розумовська.

Читайте також:  Названо несподівану причину безсоння