Кальцій потрібен не тільки для здоров’я кісток – він необхідний серцю і іншим м’язам. Тому є мікроелементом, який потрібно отримувати щодня.

Всі ми з дитинства знаємо, що молоко і сир багаті кальцієм, а значить, корисні для здоров’я кісток, зубів, нігтів і волосся. І в цьому, безумовно, є сенс, але варто знати, що молочні продукти – далеко не єдине джерело кальцію.

Кальцій відповідальний за скорочення м’язів, так як забезпечує передачу нервових імпульсів від мозку до м’язів. Тому дуже важливо щодня вживати багаті кальцієм продукти. Отже, в одній склянці молока міститься 20% денної норми кальцію. Причому засвоюється цей кальцій дуже добре, завдяки лактозі і білку, що містяться в молоці. З кисломолочним сиром така ж історія, кальцій з нього засвоюється практично повністю. Дуже багатий на кальцій твердий сир.

Однак найбагатшим джерелом кальцію є яєчна шкаралупа. У шкаралупі одного яйця подвійна норма кальцію, правда, вживати його не так просто. Потрібно ретельно промити і висушити шкаралупу, а після змолоти її в борошно, причому фракція повинна бути дуже дрібна, бажано ближче до пудри – так кальцій краще засвоюється і не скрипить на зубах.

Багато кальцію міститься в кунжуті. У 100 грамах кунжуту – денна норма кальцію, який добре засвоюється організмом. Багаті кальцієм і насіння соняшнику, тому лузати насіння досить корисна звичка. Кальцієм багата риба, особливо окунь. Також його багато міститься в сої, гороху, гречці, шпинаті, броколі.