ГоловнаНовини Здоров'яЕфективна і здорова дієта при діабеті

Ефективна і здорова дієта при діабеті

Фахівці розповіли, якого харчування потрібно дотримуватися, щоб добре себе почувати і прожити подовше.

дієта діабетика

Згідно статті, опублікованій в журналі Академії харчування і дієтології, дієтичних рецептів для людей з діабетом недостатньо. Тому багато людей не розуміють до кінця, як саме їм потрібно харчуватися при цьому захворюванні. Відповідь постаралися знайти медики з Комітету лікарів за відповідальну медицину.

Вчені організували дослідження у відділі ендокринології вашингтонської клініці. Після робочого дня вчені поставили стільці в залі очікування і провели безкоштовні уроки харчування для пацієнтів з діабетом. Незважаючи на те, що недугу пацієнти в цілому добре контролювали, однак заняття значно поліпшили їх вагу, рівень цукру в крові і рівень холестерину.

Читайте також:  Рідкісний симптом коронавірусу, який загрожує миттєвою смертю

Фахівці розповідають, що дослідження тривали 20 днів. За цей час виявилися ефективними дві різних дієти: дієта з низьким вмістом жиру і дробове харчування. Обидві групи споживали менше жирного м’яса і холестерину. Вчені спостерігали за добровольцями і аналізували стан їх ендокринної, кровоносної та інших важливих систем організму.

– Наші результати вказують на можливість простого, недорогого дієтичного харчування для поліпшення управління діабет, – говорить автор дослідження доктор медицини Ніл Барнард. – Харчування – один з найпотужніших інструментів в боротьбі з діабетом.

Лікар наголошує, що на відміну від ліків, дієтичне харчування при діабеті покращують відразу кілька маркерів здоров’я. Рослинні дієти, які не містять тваринних жирів і холестерину, особливо корисні, тому що вони лікують основну причину діабету типу 2, зменшуючи жир всередині клітин, що покращує функцію інсуліну. Рослинні дієти також сприятливі для фігури, корисні при контролі за ліпідами, рівнем цукру і артеріальним тиском.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News