Лікарі назвали однією з найбільш корисних ягід чорну смородину. Багато хто вважає, що найістотніша кількість вітаміну C знаходиться в лимоні, але в чорній смородині його в чотири рази більше.

За словами медиків, також ця ягода багата каротинами, ефірними оліями, антоціанами, антиоксидантами, вітамінами K, E і P, дубильними речовини і багатьма іншими корисними елементами.

Вживання чорної смородини активує обмін речовин, зміцнює імунітет, зміцнює зуби і кістки, тонізує організм і знижує очний тиск при глаукомі. Ягода прибирає сухість і свербіж шкіри, усуває втому очей при тривалому перебуванні біля комп’ютера і позитивно позначається на роботі серця.

Читайте також:  Експерт назвав приховану причину зайвих кілограмів

Значний обсяг фолієвої кислоти в даній ягоді надає допомогу по зменшенню впливу радіації на людський організм і виводить з нього свинець, ртуть, токсини і кобальт. Особливо позитивно з такою функцією справляється відвар, який приготований з сушених ягід.

Крім того, чорна смородина корисна при циститі, виразці, цинзі, холіциститі, ревматоїдному артриті, авітамінозі, герпесі та інших хворобах.