Дослідники з США та Німеччини здійснили амбітний експеримент, під час якого отримали унікальні дані про активність головного мозку в процесі життя, у момент смерті і відразу ж після неї.

Наукові працівники, що брали участь у цьому міжнародному проекті, отримали можливість спостерігати за мозковою діяльністю людей безпосередньо в момент вмирання, повідомляє Vistanews. Об’єктом їх спостережень стали 9 осіб з числа тих пацієнтів, які у зв’язку з серйозними проблемами зі здоров’ям були приречені на швидку смерть. Ці учасники підписали добровільну згоду на обстеження.

Самим значним досягненням роботи стало виявлення вченими непрямих доказів того, що життя, можливо, продовжується після смерті людського тіла. Таким доказом став зафіксований дослідниками сильний електричний імпульс, що видається головним мозком вмираючої людини.

Читайте також:  Вчені виявили, що ризик зараження одним вірусом залежить від групи крові

Самі автори проекту назвали даний сигнал «депресією, яка розповсюджується». За їх словами, після зафіксованої смерті пацієнтів він ставав більш інтенсивним, проявлявся могутніше, ніж за життя. Вчені заявили, що спостережуване ними явище робить теорію про життя після смерті не позбавленою підстав.

Раніше представники науки презентували унікальну методику, що дозволяє зберігати пам’ять людини після його відходу. З цією метою вчені запропонували заміняти кров померлої людини спеціальною рідиною, що дозволяла зберігати розташування нейронів головного мозку таким чином, що це б давало можливість заморожувати їх інформацію (пам’ять), використовуючи хмарні технології.

Джерело: МедікФорум