Багато серйозних хвороб можна запобігти за допомогою відмови від шкідливих звичок, спорту і правильного харчування. Експерти розповіли, що впоратися відразу з декількома недугами здатний продукт, який є в кожному магазині. Йдеться про виноград.

Так, одна чашка червоного або зеленого винограду містить 28% рекомендованої добової норми вітаміну К – поживної речовини, необхідного для здоров’я кісток і серця. Крім того, в одній чашці винограду міститься 288 мг калію, який відіграє ключову роль у зниженні кров’яного тиску. А червоний виноград містить сполуки, які можуть допомогти знизити загальний і «поганий» холестерин ЛПНЩ.

“Було доведено, що поліфеноли у винограді знижують ризик атеросклерозу, допомагають уникнути прилипання “поганого” холестерину до стінок кровоносних судин, підтримують еластичність судин, тим самим знижуючи кров’яний тиск”, – цитує сертифікованого дієтолога Пола Клейбрука Eat This, Not That!

Дослідження показали, що вживання винограду підтримує не тільки фізичне, але і когнітивне здоров’я. В ході експерименту дорослі щодня їли виноград, в результаті чого результати їх тестів на увагу і пам’ять ставали краще.

А антиоксиданти, що містяться у винограді, захищають тіло від пошкодження вільними радикалами, а клітини – від окисного стресу, який пов’язаний з розвитком хронічних захворювань, таких як рак, хвороби серця і діабет.