Плоскостопість – це не просто косметологічний дефект. Ця патологія може спровокувати розвиток сторонніх захворювань, що ніяк не пов’язані з ногами.

Лікар-подіатр Ольга Чижевська пояснила, що плоскі стопи можуть спровокувати часті головні болі. Крокуючи, людина переносить вагу тіла на стопи, які є природним амортизатором із 28 кісток, 31 суглоба, сухожилля та м’язів. З погіршенням здоров’я стоп знижуються та його функції. В результаті кожен удар стопи об землю «відкликається» в голові, викликаючи біль, запаморочення та загальний дискомфорт.

Плоска стопа змушує м’язи ніг працювати більш старанно для підтримки стійкості тіла. В результаті і ноги, і корпус починають відчувати додаткову напругу та навантаження. Від литкових м’язів дискомфорт перетворюється на коліна і стегна, а далі піднімається до попереку, через що починає псуватися постава. У шиї виникають спазми, внаслідок чого в затиснутому плечовому поясі порушується кровообіг, і виникають головні болі.

Але це ще не всі «ускладнення» плоскостопості, що відгукуються в голові. У людей з плоскою стопою може почати псуватися зір, оскільки в судинах, які живлять головний мозок, порушується кровообіг.

Далі йдуть проблеми з прикусом, оскільки стан м’язів у будь-якій ланці опорно-рухового апарату впливає на щелепу. Перенапруження в ногах і порушення постави позначаються і в щелепно-лицьовій зоні, наголошує лікар.

Дивно, але біомеханіка кроку впливає навіть на обличчя. Це називається процесом опущення м’яких тканин. З віком шкіра втрачає свою еластичність, але іноді вікові зміни стають помітними раніше, ніж потрібно. На цьому позначається і площина ступнів.

Чижевська пояснює: м’язово-фасціальний ланцюг починається на підошвах стоп і закінчується на лобі. Якщо в судинах порушено кровопостачання, а окремі частини тіла затиснуті та перенапружені, шкіра починає «старіти» – з’являються зморшки, йде сяючий колір і рум’янець.

Інша косметологічна проблема пов’язана з ногами. У людей із плоскостопістю частіше виникає варикоз, оскільки механізм венозної помпи литкових м’язів працює не на повну потужність. В результаті кров у ногах застоюється, з’являються судинні зірочки та роздуті вени.