Доктор-ендокринолог Діляра Лебедєва назвала п’ять причин низького лібідо, пов’язаних із порушеннями гормонального фону.

Дуже часто знижене лібідо пов’язане із нестачею в організмі гормонів щитовидної залози. Цей стан називають гіпотиреозом. Організм начебто переходить у режим енергозбереження, йому не до розмноження. Відповідно, “зайві” функції просто тимчасово відключаються.

Щоб зрозуміти, чи стосується ця проблема, здайте аналіз крові на ТТГ, показник вище 2 говорить про необхідність проконсультуватися з фахівцем.

«Високий рівень пролактину – ще одна причина зниженого сексуального потягу. Пролактин регулює статеву поведінку жінок та чоловіків. Триразове підвищення рівня пролактину в крові вказує на стійку гіперпролактинемію, яку слід усувати. Норма – 250», – зазначає експерт.

Блокувати лібідо здатний і гормон ДГЕА, вірніше його дефіцит. Найчастіше ця проблема зустрічається у жінок.

Для чоловіків ключовими є показники тестостерону. Саме цей гормон є диригентом пристрасті, чуттєвості та сексуальності. Що може знижувати тестостерон? Природно, він падає з роками. Також знижувати показники може стрес.

І п’ятий вагомий гормон – окситоцин. Коли його показники йдуть у дефіцит, нам не до кохання. Окситоцин також відповідає за стресостійкість та позитивний погляд на життя. Причому як у жінок, так і у чоловіків.