Лікар Наталія Зубарєва розповіла, чого не потрібно робити, щоб зберегти здоровий обмін речовин та нормалізувати вагу.

«Іноді слухаю, якими методами зниження ваги користуються мої пацієнти, і волосся стає дибки. Чого тільки не пробують люди, щоб знизити вагу і досягти бажаного результату. Ділюся найпопулярнішими методами. Але хочу ще раз наголосити — ніколи так не робіть», — каже експерт.

Голодні дієти. За такого способу харчування ви даєте організму максимум 800-1200 ккал на добу, причому весь раціон позбавлений вуглеводів. Від такого режиму піде не жир, а насамперед м’язи. На додаток посадіть імунітет. Безвуглеводні дієти – не найкорисніша річ.

Ефект лазні за допомогою харчової плівки. Марна справа. Жирова тканина точно не зменшиться, оскільки жир не може проникнути через шкіру з потом, а ось навантаження на судини та серце відчутне.

Спалювачі жиру. В основі таких препаратів зазвичай кофеїн або інші схожі стимулятори. Вони дають колосальне навантаження на нервову систему. Ваша активність дійсність збільшиться, але не виключені побічні ефекти у вигляді нервозності та тремору.

Різке скидання ваги. Здорове схуднення без шкоди для організму передбачає втрату трохи більше 2 кг на тиждень. Швидко можна позбутися тільки набряків і зайвої рідини, а жир йде повільно. І до цього слід бути морально готовими.