Брайан Суффолетто, доктор медичних наук при школі Піттсбурзького університету, розробив оригінальний спосіб визначення рівня алкоголю в крові людини. Для цього він пропонує використовувати смартфон. Примітно, що такий метод не вимагає підключення будь-яких додаткових датчиків — практично будь-який телефон може стати алкотестером при наявності необхідного ПО.

Запропонований вченим спосіб передбачає використання смартфона в якості цифрового контролера випитого алкоголю. Суффолетто присвятив вивченню способів діагностування рівня інтоксикації більше десяти років після того, як втратив близького друга, який потрапив в автокатастрофу через зловживання алкоголем.

В результаті вченому вдалося розробити метод, заснований на показаннях акселерометра смартфона. Алгоритм визначення ступеня сп’яніння працює наступним чином: смартфон фіксує стиль ходи користувача в звичайному стані і порівнює з показниками, отриманими під час ходьби після прийому алкоголю.

Алкоголь тестер

Учасникам експерименту пропонували випити трохи алкоголю, а потім просили зробити 10 кроків уздовж прямої лінії в одну і іншу сторону. Закріплений же в області нижньої частини спини смартфон фіксував прискорення, а також відхилення тіла від вертикалі під час ходьби. У 90% випадків по вірно визначило стан випробовуваних.

Тепер дослідники планують доопрацювати алгоритм і перевірити, які зміни в ході вжив алкоголь користувача можна зафіксувати за допомогою смартфона, що знаходиться в кишені брюк або сумці.

Джерело: eurekalert.org