ГоловнаНовини Здоров'яМедики навчилися визначати сп’яніння людини за допомогою смартфона

Медики навчилися визначати сп’яніння людини за допомогою смартфона

Брайан Суффолетто, доктор медичних наук при школі Піттсбурзького університету, розробив оригінальний спосіб визначення рівня алкоголю в крові людини. Для цього він пропонує використовувати смартфон. Примітно, що такий метод не вимагає підключення будь-яких додаткових датчиків — практично будь-який телефон може стати алкотестером при наявності необхідного ПО.

Алкоголь тестер

Запропонований вченим спосіб передбачає використання смартфона в якості цифрового контролера випитого алкоголю. Суффолетто присвятив вивченню способів діагностування рівня інтоксикації більше десяти років після того, як втратив близького друга, який потрапив в автокатастрофу через зловживання алкоголем.

В результаті вченому вдалося розробити метод, заснований на показаннях акселерометра смартфона. Алгоритм визначення ступеня сп’яніння працює наступним чином: смартфон фіксує стиль ходи користувача в звичайному стані і порівнює з показниками, отриманими під час ходьби після прийому алкоголю.

Читайте також:  Названі дві перші ознаки дефіциту B12

Алкоголь тестер

Учасникам експерименту пропонували випити трохи алкоголю, а потім просили зробити 10 кроків уздовж прямої лінії в одну і іншу сторону. Закріплений же в області нижньої частини спини смартфон фіксував прискорення, а також відхилення тіла від вертикалі під час ходьби. У 90% випадків по вірно визначило стан випробовуваних.

Тепер дослідники планують доопрацювати алгоритм і перевірити, які зміни в ході вжив алкоголь користувача можна зафіксувати за допомогою смартфона, що знаходиться в кишені брюк або сумці.

Джерело: eurekalert.org

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News