Довгожителі – цікаве явище. Протягом десятиліть дослідники намагалися розкрити секрети досягнення віку 100 років і більше. Від способу життя до генетики в головоломці багато шматочків. Одним із найновіших відкриттів, що з’явилися в літературі, є вплив, який особистісні риси можуть чинити на тривалість життя.

Вчені прагнули з’ясувати, чи впливає особистість на тривалість життя. Щоб зібрати свої висновки, дослідники вивчили особистісні характеристики довгожителів.

Дослідники розробили метод, який порівнює фактичний результат особистісного тесту для довгожителів із прогнозованим результатом тесту для 100-річної людини, розрахованим на основі контрольної групи молодшого віку.

Результати показали вищу відкритість як у чоловіків, так і у жінок-довгожителів, а також більш високу сумлінність та екстраверсію у жінок-довгожителів порівняно з контрольною групою. Високі бали за такими особистісними якостями, як сумлінність, екстраверсія та відкритість, пов’язані з довголіттям.

“Ці особистісні риси сприяють довголіттю за рахунок поведінки, пов’язаної зі здоров’ям, зниження стресу та адаптації до складних проблем”.

Низький рівень невротизму також більшою мірою сприяє довголіттю.