Швидкість процесів старіння лише на 20% залежить від спадкових факторів. Інші 80% припадають на зовнішні чинники.

Лікар Ерік Берг розповів, які саме фактори та умови здатні прискорити старіння організму і чи можна повернути ці процеси назад.

«Щоб уповільнити процес старіння, потрібно усунути причини, які руйнують клітини та погіршують роботу органів. Одна з причин – це пошкоджені білки. Вони ушкоджуються при з’єднанні із цукром. Так утворюються кінцеві продукти глікування. Через них тканини втрачають еластичність і людина виглядає старшою», — пояснює фахівець.

Також прискорити старіння здатний дефіцит вітамінів (А, D, Е, К та омеги-3). Всі ці елементи необхідні організму для побудови нових клітин.

Читайте також:  Цей смачний фрукт і чай допоможуть вам швидше заснути та краще виспатися

Вкрай негативний вплив збереження молодості надає гормон стресу кортизол. Взагалі він придуманий природою, щоб допомогти нам вижити. Але коли рівень кортизолу постійно зашкалює (хронічний стрес), прощай молодість. Клітини не оновлюються, колаген руйнується, м’язи стають слабкими, а шкіра не такою пружною.

Ще один гормон, який потрібний для уповільнення старіння – це гормон росту. Без нього клітини також оновлюватимуться, а молодість — це здатність до швидкої регенерації.

Чи здатне впливати на вище перелічені процеси харчування? Доктор Берг стверджує, що видимий антивіковий ефект має кето-дієта (відмова від вуглеводів, перевага білкам в їжі). Найбільший ефект можливий при поєднанні такого типу живлення із системою інтервального голодування.

Читайте також:  Лікар пояснив, як дізнатися про небезпечне для організму згущення крові

Позбавлений вуглеводів раціон допоможе стабілізувати кортизол, а інтервальне голодування запустить процеси самоочищення та оновлення організму на клітинному рівні.