На думку експерта, ваш холодильник може стати будинком для «неприємних бактерій», якщо ви не дотримуватиметеся певних правил чищення.

Якщо подумати про місця у вашому будинку, які є розсадниками бактерій, туалет здається головним претендентом.

Однак недавнє дослідження показало, що частини холодильника втричі брудніші, ніж сидіння унітазу. Проаналізувавши мазки, взяті з різних частин холодильника, дослідницька група виявила, що дверцята холодильника були найбруднішим місцем, де ховалося найбільше бактерій.

На щастя, лікарка поділилася, чому у вашому холодильнику можуть утримуватися ці надокучливі організми і що з цим робити.

«По-перше, правильно функціонуючі дверцята холодильника зазвичай є найтеплішою частиною холодильника. Зазвичай бактерії процвітають і ростуть за вищих температур, і тому це ідеальне середовище для розмноження мікробів», – каже лікар загальної практики Зав’ялов Юрій.

Читайте також:  Зберігайте міцні та здорові кістки за допомогою цих 4 порад

Ще однією причиною високого рівня бактерій, що ховаються у побутовій техніці, може бути неправильне зберігання продуктів.

Дверцята холодильника зазвичай є ідеальним місцем для зберігання молока, але висока температура в цій галузі сприяє розмноженню бактерій, збільшуючи ймовірність псування.

Тому рекомендує рекомендувати зберігати молоко в задній частині холодильника, де воно найхолодніше, а соки, майонез, кетчуп, джем та інші банки чи пляшки переміщати вперед.

«Крім того, коли справа доходить до чищення, дверні відділення холодильника можуть бути втрачені з поля зору, і це також може сприяти накопиченню неприємних бактерій», – пояснює Зав’ялов.

Як глибоко почистити холодильник

Читайте також:  Дерматолог розповів чому з'являються зморшки і як захистити шкіру

Щоб звести до мінімуму ризик проникнення набридливих організмів у ваш холодильник, лікар рекомендував проводити глибоке чищення кухонного приладу не менше трьох разів на рік.

«Найкраще це робити, коли холодильник майже порожній, перш ніж ви збираєтеся завершити роботу у великому продуктовому магазині».

Вам слід вийняти з холодильника все, включаючи полиці та ящики, та очистити внутрішню частину мильним розчином, оскільки агресивні хімічні речовини можуть залишитися в холодильнику та потенційно забруднити свіжі продукти, як тільки ви поповните холодильник.

«Протирайте та чистіть холодильник зверху вниз, щоб не забруднити ділянки, які ви вже очистили. Після того, як все буде чисто, важливо висушити всі поверхні, щоби видалити зайву вологу», – радить лікар.

Читайте також:  Як осіння погода впливає на настрій та гормональний фон

Лікар також доручив вимити всі зняті полиці та ящики гарячою мильною водою, щоб переконатися, що все свіже. Зрештою, вам також необхідно протерти зовнішню поверхню холодильника, приділяючи особливу увагу осередкам мікробів, таким як ручка.