Медики стверджують, що при відмові від куріння тривалість життя продовжується, навіть якщо людина вирішила покінчити зі шкідливою звичкою у зрілому віці.

Іноземні спеціалісти розповіли, що допомагає продовжити життя людям віком від 60 років. За словами психотерапевта Кейтлін Хартіган, одним із способів поліпшення якості життя та його продовження у людей похилого віку є дотримання такого формату харчування, який позитивно позначається на роботі мозку. Зокрема, в раціоні людей 60 років і старших повинні бути корисні ненасичені жирні кислоти, вітаміни і мінерали, а кількість солі, що споживається, повинна бути вкрай помірною. Також для продовження активності та здоров’я мозку важливо не вживати їжі, що містить штучні добавки.

«У людей, які харчуються правильно, вживаючи менше насичених жирів та консервантів та більше фруктів та овочів, як правило, краще когнітивні чи розумові результати з віком», – наголосила доктор Хартіган.

Лікар медицини Джессіка Колдуелл додала, що після 60 років важливо вживати в потрібному обсязі білок, клітковину. Також фахівець закликала літніх людей обмежувати кількість цукру, що з’їдається.

«Скорочуйте цукор – він є провокатором перманентних мікрозапалення, що прискорює старіння шкіри. Крім того, зловживання цукром перевантажує підшлункову залозу, веде до діабету та інших недуг», – пояснила доктор Колдуелл.

Якщо людина була курцем, але вирішила залишити після 60 років, це теж допомагає продовжити життя, констатують медики. Покінчивши зі шкідливою звичкою (нехай це навіть сталося у солідному віці), людина покращує функцію своїх легенів, для неї зменшується ризик респіраторних захворювань, пояснюють експерти.

Крім цього, медики назвали інші способи, які допомагають продовжити життя людям після 60 років.

  • Тільки захищені сексуальні контакти: це забезпечує профілактику статевих інфекцій.
  • Регулярна фізична активність та піші прогулянки.
  • Наявність хобі.
  • Соціальна активність, спілкування коїться з іншими людьми.
  • Регулярні профілактичні медогляди.