Зроблена з натурального м’яса ковбаса не може зберігатися занадто довго. Але магазинам її реалізація принесе одні збитки.

Пройшли часи, коли ковбасу виробляли тільки з натурального м’яса з додаванням інших не менш натуральних компонентів. Тоді цей продукт на полицях магазинів не залежувався, його змітали майже відразу ж, а тому можна було не хвилюватися про збитки торгових мереж через нереалізовані товари. Сьогодні українцям пропонують десятки різних сортів ковбаси від сотень виробників. Конкурентна боротьба передбачає здатність до витримки і очікування свого покупця. А якщо продукт псується через два-три дні, війна буде програна. Саме тому в ковбасу додають консерванти, а також підсилювачі смаку і барвники – для додання привабливого товарного вигляду.

В інтерв’ю радіо Sputnik лікар-дієтолог Олена Соломатіна не рекомендувала купувати копчені ковбаси, так як сам процес копчення загрожує виникненням канцерогенів. Найменш небезпечними Соломатіна вважає сиров’ялену ковбасу і ті продукти, що виготовляються методом пресування, на зразок бастурми. Втім, будь-які сорти ковбаси необхідно вживати дуже помірно, а краще робити цей продукт самостійно.

“Потрібно дивитися, щоб у складі було присутнє м’ясо, – радить Соломатіна. – Намагайтеся уникати смакових добавок – якщо вони є, значить, виробник хоче щось приховати або щось не додав. Важливо, щоб ковбаса була не ядерно-рожевого кольору, тому що це означає, що у виробі багато нітриту, який має особливість переходити в канцероген”.