Депресія є поширеним психічним захворюванням, однак тепер експерти вважають, що багато випадків цієї хвороби можна швидко вилікувати за допомогою бігового взуття. Вони з’ясували, що фізичні навантаження є ефективним способом боротьби з депресією.

Директор Центру з лікування депресії при бостонській лікарні Brigham and Women’s Hospital доктор Джейн Ерб стверджує, що все більша кількість дослідників переконуються в реальну силу фізичних навантажень в справі лікування депресії. У деяких випадках фізіотерапія виявляється набагато ефективнішою, ніж найпотужніші ліки з категорії антидепресантів.

“Дослідження в цьому напрямку ведуться, за великим рахунком, в останні пару десятиліть, коли вчені переконалися в тому, що ефект спорту в лікуванні депресії простягається далі ефекту плацебо, – говорить доктор Ерб. – Ми, нарешті, встановили клінічну ефективність фізичних навантажень, і отримані докази неможливо піддати сумніву “.

Науці вже давно відомо, що фізичні навантаження сприяють виробленню в мозку людини специфічних речовин, які викликають відчуття ейфорії. Але завдяки заняттям спортом відбуваються і деякі психологічні зміни, як довели дослідники. Так, журнал Cell опублікував результати роботи групи вчених, які встановили, що генетично запрограмовані миші, мозок яких виділяв підвищений рівень хімічних речовин, які народжуються під час занять спортом, мають резистентність до депресій, що викликається стресом.

Читайте також:  Ранні ознаки інфаркту: не ігноруйте їх

Тому найважливішим для людей, які страждають навіть від сильної депресії, є постійні рухи, як вважає доктор Ерб. Вона радить придбати пару бігових кросівок і почати займатися вранці або ввечері, щоб відчути позитивні зміни вже в короткостроковій перспективі. Тільки спорт допоможе вирватися з цього неприємного замкнутого кола ліків і хвороб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІКИ ВІД ДЕПРЕСІЇ

ТОП-8 ПРОДУКТІВ ПРОТИ ДЕПРЕСІЇ

СУЇЦИДАЛЬНІ ДУМКИ І ДЕПРЕСІЯ