У ході недавнього дослідження вчені з’ясували, як прокрастинація при підготовці до іспиту позначається на здоров’ї студентів. З’ясувалося, що багато хто з них через дев’ять місяців зіткнувся з низкою медичних проблем.

Вчені дізналися, що з понад 3,5 тисяч студентів коледжів, які брали участь у новому дослідженні, любителі відкладати справи на потім через дев’ять місяців частіше стикалися з певними проблемами зі здоров’ям, пише Medical Xpress.

Це поганий сон, біль у тілі, тривога, депресія. Це означає, що прокрастинація (якщо вона є хронічною) – це тривожний сигнал для здоров’я.

Під хронічною прокрастинацією при цьому розуміється така, що буквально стає способом життя. Тобто людина відкладає справи до останнього і на роботі, і в особистому житті. До таких прокрастинаторів належать приблизно 20% дорослих.

Наукові дослідження також показали, що хронічна прокрастинація може погано позначитися на здоров’ї у довгостроковій перспективі. У цьому випадку підвищується можливість розвитку депресії, тривоги, хвороб серця, підвищення тиску.