Італійський дієтолог Франческо Альбані представив увазі 6 життєво важливих для організму мінералів. Експерт при цьому дав поради, з яких продуктів можна отримати їх.

Мінерали необхідні для багатьох процесів в організмі. Якщо харчування є збалансованим, то дефіциту одного з важливих речовин не виникає. Зокрема, кальцій не тільки є найбільш важливою складовою кісток і зубів, але і відповідає за згортання крові і функціонування нервової системи і м’язів.

Міститься він великих кількостях в молочних продуктах, горіхах, зелених листових овочах, капусті, броколі, кашах. Що стосується харчових добавок, то їх слід приймати з обережністю, так як вони можуть взаємодіяти з деякими ліками, і, прийняті у великій кількості, здатні викликати такі проблеми, як камені в нирках.

Хлор потрібен організму для вироблення шлункового соку. В основному міститься в кухонній солі. Особливо їм багаті сири і м’ясне асорті, водорості і консервовані продукти.

Магній важливий для біохімічних функцій, контролюючих скорочення м’язів і проведення нервових імпульсів. Мінерал необхідний і для контролю рівня цукру в крові, регуляції артеріального тиску. Mg міститься в основному в горіхах, бананах, насінні, цільних зернових, бобових і зелених овочах. В незначній кількості в рибі, м’ясі і молоці. Вода також є його джерелом.

Фосфор необхідний для росту кісток і зубів, разом з вітамінами групи B допомагає в перетворенні їжі в енергію. Він в основному в харчових продуктах з високим вмістом білка, таких як риба, м’ясо, горіхи і насіння, бобові і злаки.

Калій потрібен для нормального функціонування нервової системи, а знайти його можна в овочах і бананах, абрикосах, картоплі, бобових і сухофруктах.

У свою чергу натрій важливий для регулювання кров’яного тиску і передачі нервових імпульсів. Присутній в ковбасах і сирах, випічці і консервації. Проблема тільки частіше полягає в його надлишку, що призводить до порушення водно-сольового балансу в організмі.