Ароматна, підбадьорлива, смачна — це все кава. А ще – захищає від раку, допомагає зберегти розум ясним і гострим до старості, підтримує фігуру і здоров’я. Каву давно пора продавати в аптеках — так вона корисний для нашого здоров’я. Не вірите? Подивіться, що відбувається з нашим мозком, коли ми випиваємо достатньо (дві-чотири чашки на день, не більше!) кави.

Ми стаємо бадьорішими

Кофеїн блокує вироблення аденозину – природної седативної речовини, через яку ми і відчуваємо сонливість та втому. Тому після чашечки кави ми відчуваємо себе бадьорішими, а наш мозок і правда готовий продовжувати працювати, працювати і працювати.

Підвищується увага, поліпшується пам’ять

Приходите на роботу і насамперед відправляєтеся до кавового автомата? Не така вже й погана звичка: кофеїн і правда робить нас більш зібраними, підвищує уважність і допомагає краще справлятися з когнітивними завданнями. Втім, є одне невелике “але”: все це справедливо тільки для тих людей, які не зловживають кофеїном. Простіше кажучи: одна-дві чашечки кави в день допоможуть вам зібратися і сконцентруватися, а ось п’ять-шість — тільки нашкодять.

Підвищується працездатність

Кофеїн підтримує не тільки наш мозок, але і тіло: після чашечки кави ми стаємо більш витривалими і працездатними. Крім того, кофеїн спонукає організм спалювати більше жиру, прискорюючи метаболізм.

Знижується ризик розвитку хвороби Паркінсона

Дорослі люди, які отримували як мінімум 600 мг кофеїну в день (три-чотири стандартних чашечки) в результаті на 30% знижували свій ризик захворіти хворобою Паркінсона протягом найближчих 10 років: до таких висновків прийшли автори дослідження, в якому взяли участь 300 тисяч добровольців. Справа в тому, що кофеїн захищає нервові клітини, що продукують нейротрансмітер дофамін — саме їх відмирання і відбувається під час хвороби Паркінсона.

… і хвороби Альцгеймера

Кофеїн допомагає знизити кількість бета-амілоїду – шкідливого білка, який, як вважають багато дослідників, є основною причиною захворювання. Як показали результати дослідження, в якому взяли участь 3500 добровольців, люди, щодня отримують не менше 400 мг кофеїну, в результаті знижують ризик розвитку хвороби Альцгеймера на 55%.

Проходить головний біль

Це може здатися дивним, але чашечка кави і правда може допомогти при головному болю: по‑перше, кофеїн розширює судини головного мозку, які стискаються при головному болю, а, по‑друге, саме по собі ця речовина має болезаспокійливу дію. Головне – не переборщити!