Зізнайтеся чесно, скільки разів коханий чоловік звинувачував вас у тому, що ви заснули «на найцікавішому місці» під час вечірнього перегляду чергової серії «Карткового будиночка»? Каємося, за статистикою саме для жінок фінал фільму найчастіше залишається відкритим, так як вони просто проспали. Найпростіше, побутове пояснення — ми ж весь день стільки всього зробили! Як тут не валитися з ніг?! Сталося! Вчені знайшли цьому феномену відразу кілька пояснень і порадили всім дівчатам поспати подалі.

ПРИЧИНА №1: ЖІНОЧИЙ МОЗОК ВЛАШТОВАНИЙ СКЛАДНІШЕ

Якщо вірити торішнім висновками британських вчених з Центру дослідження снів при Університеті Лафборо структура нейронних зв’язків мозку жінки складніше чоловічого. З цієї причини ми від природи схильні до багатозадачності і є куди більш гнучкими у прийнятті рішень. Однак все це призводить до колосальної витрати енергії і години сну, які необхідні для поповнення сил, несумірні з чоловічими витратами. Це не означає, що представники сильної статі більш ледачі або загальмовані. Просто жінкам необхідно як мінімум на 20 хвилин довше «перезавантажуватися» в ліжку. І це доведено!

ПРИЧИНА №2: ЖІНКИ БІЛЬШЕ СТРАЖДАЮТЬ ВІД НЕДОСИПАННЯ

Ще один науковий висновок англійських психіатрів з Лафборо: жінки важче чоловіків переносять неякісний сон — стають страшенно дратівливими, похмурими і депресивними. В купе з більш вразливою нервовою системою це призводить до нових порушень сну! Порочне коло замкнулося. Ще один негативний наслідок — якість нічного відпочинку може позначитися на згортання крові і, як наслідок, привести до закупорки судин. Чоловіча кровоносна і нервова системи в цьому відношенні більш міцні і не реагують на брак сну настільки чуйно.

ПРИЧИНА №3: НІЧНИЙ СОН ВПЛИВАЄ НА ІНТЕЛЕКТ

Ще один міжнародний експеримент. Кропіткі вчені Інституту Макса Планка в Мюнхені проаналізували моделі сну 160 дорослих, щоб дізнатися, як це впливає на інтелектуальні здібності. Фокус дослідження був зроблений на, так зване, «сонне веретено» — період активності мозку в повільній фазі сну, яка не супроводжується сновидіннями. Виявилося, що чим більше і триваліше «веретено», тим вище показник IQ… у жінки! А ось у чоловіків подібної закономірності виявлено не було. Іншими словами: щоб добре і швидко міркувати, необхідно зробити сон важливим IQ-ритуалом.

Джерело: Alphalady