Якщо ввечері трапляються «голодні напади», краще не терпіти цей стан, а все-таки злегка перекусити, дають пораду дієтологи.

Різке загострення апетиту виникає через падіння рівня цукру в крові. Щоб цього не відбувалося саме у вечірній час, важливо нормально харчуватися протягом дня, вважає дієтолог Людмила Бабич.

«Не голодуйте протягом дня, інакше переїдання у вечірній час буде складно уникнути», – сказала Бабич.

За словами дієтолога, за сніданком корисно вживати поживні продукти, які своїми калоріями будуть підтримувати енергію організму протягом доби. В меню обіду Людмила Бабич порадила включити овочі, зелень і яке-небудь нежирне білкове блюдо.

«Через кілька годин після обіду можна влаштувати полудень зі склянкою нежирного йогурту або невеликою порцією фруктів. На вечерю – що-небудь легке і корисне», – зазначила вона.

Якщо бажання, що виникло пізно ввечері, дуже сильне, корисніше буде перекусити, ніж мужньо витерпіти голод, стверджує фахівець. Для такого перекусу слід вибирати ті продукти, які не створять тяжкості в шлунку, не надто навантажать печінку і не призведуть до появи зайвих сантиметрів на талії.

Зокрема, незадовго до сну на думку дієтолога прийнятно ъсти овочі і фрукти, але переважно несолодкі.

«Занадто солодкі фрукти, такі як банани або виноград, краще залишити для полуденка, віддаючи переваги ягодам. Ще корисніше зупинити свій вибір на овочах, але обов’язково варених, тушкованих або запечених, так як смажені на сковороді або овочі-гриль досить важкі для шлунку», – пояснила Людмила Бабич.

Вона підкреслила, що щоб уникнути нападів шаленого апетиту важливо вживати протягом дня достатньо рідини – води і чаю. Найчастіше випитий стакан теплої води або зеленого чаю чудово купірує голод і бажання з’їсти щось дуже ситне.

«Якщо відчули голод незадовго до того, як зібралися лягати спати, випийте склянку кефіру або теплого молока, – але не починайте розігрівати котлети», – порекомендувала лікар.

Джерело: МедікФорум