Архітектурна школа Glasfow Mackintosh провела дослідження, в результаті чого експерти визнали сушку білизни небезпечною для здоров’я. Мова йде про цвіль, яка може привести до алергічних реакцій.

У холодні місяці, коли мова йде про низькі температури, сушка білизни в домашніх умовах є майже необхідним вибором, але цієї практики слід уникати, вважають фахівці. Суть в тому, що у вологому середовищі розмножується цвіль, спори якої після вдихання можуть викликати легеневі інфекції, особливо це стосується чутливих людей.

«Цвіль – це алергени або речовини, які після потрапляння в організм сприйнятливих людей можуть викликати алергічні реакції дихальної системи, такі як застуда, риніт і напади важкої астми, особливо у дітей.

Читайте також:  Гарбузове насіння оцінене як «потужний засіб» для зниження високого тиску

Крім того, особливо для астматиків або людей зі слабкою або пошкодженої імунної системою, вдихання спор Aspergillus дуже небезпечно, тому що у них підвищується ймовірність розвитку легеневого аспергильозу, захворювання, яке здатне мати серйозні та іноді непоправні наслідки», – відзначили фахівці.

Небезпека полягає не тільки в розвішуванні білизни на спеціальних пристосуваннях, але і на батареях. Найбільш поширеними формами в домашніх умовах, які присутні протягом усього року, є Aspergillus і Pennicillum.

Основними правилами поведінки, рекомендованими експертами для зниження ризику появи цвілі в квартирах, є: користуватися пральною машиною з режимом віджиму, часто провітрювати приміщення, в яких розміщується білизна, усувати цвіль, застосовувати осушувачі повітря, не вішати одяг у спальнях і житлових приміщеннях.

Читайте також:  Кардіолог назвав важливий крок для «ідеального» здоров'я серця — і це не вправи