ГоловнаНовини Здоров'яЯк саме холестерин впливає на наше здоров’я

Як саме холестерин впливає на наше здоров’я

Від показників холестерину залежить здоров’я серцево-судинної системи. Закупорені бляшками артерії позбавляють серце і мозок достатнього припливу крові.

Холестерин

Хвороби коронарних артерій. Через підвищений рівень так званого «поганого» холестерину (ліпопротеїдів низької щільності) в артеріях формуються атеросклеротичні бляшки. В результаті, артерії звужуються, що викликає болі в грудях і збільшує ризик інфарктів.

Інсульт. Відкладення бляшок в артеріях зменшують приплив крові до мозку. У якийсь момент бляшки можуть зовсім заблокувати доступ крові, утворюючи тромб. А саме це призводить до розвитку ішемічного інсульту, що є найбільш поширеним.

Підвищений артеріальний тиск. Артерії, які звужуються надають додаткове навантаження на серце, якому необхідно з більшою силою прокачувати кров по організму. Це призводить до стрибків артеріального тиску.

Читайте також:  Кардіолог: п'ять найбільш небезпечних продуктів для серця і судин

Хвороба периферичних судин. Дана хвороба розвивається за межами мозку і серця. Відкладення бляшок на стінках артерій викликають проблеми з циркуляцією крові в нижніх кінцівках, що загрожує серйозним погіршенням якості життя. У деяких випадках хвороба периферичних артерій може призводити навіть до ампутації.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News