Відпочинок на природі дуже корисний для здоров’я, але незапланована зустріч з комахою може звести всю його користь нанівець і затьмарити подальше життя.

Вчені розповіли, яких комах потрібно побоюватися відпочиваючих на природі, пишуть «Dni24». У складений експертами список небезпечних комах увійшли:

Кліщі. 10% кліщів, є переносниками небезпечних захворювань. Одним з найвідоміших недуг є вражаючий нервову систему кліщовий енцефаліт, який іноді протікає настільки важко, що може привести до смертельного результату. Для захисту від можливого нападу кліщів фахівці рекомендують надягати в походах на природу закрите взуття, світлий одяг з довгими рукавами, шкарпетки і штани, а також користуватися репелентами. Після прогулянки потрібно обов’язково оглянути своє тіло, а також волосисту частину голови.

Читайте також:  5 порад лікаря запобігання остеопорозу

Ґедзі. Укус ґедзя також може стати причиною небезпечної недуги, зокрема, такого як поліомієліт. Захистом від гедзів на природі може стати закритий одяг, а також засоби-репеленти з великим відсотком диметилфталату і диєтилтолуаміду, відзначають експерти.

Мурахи. Для захисту від мурашиних укусів головне не опинитися в місці дислокації цих комах. Майте на увазі, такі укуси можуть заражати людей черевним тифом та холерою, – тому мурашники краще обходити стороною.

Блохи. На людину вони можуть потрапити після контакту з бродячим тваринам. Укуси бліх, крім дискомфорту і свербежу, можуть «нагородити» алергією, а також черв’яками-паразитами.

Оводи. Схожі на великих волохатих мух оводи прагнуть відкладати личинки усередині інших організмів. Ці личинки при своєму розвитку руйнують тканини внутрішніх органів і слизові оболонки організму. За словами фахівців, при зустрічі людини з оводом найбільш вразливими вважаються ніс, очі і горло.

Читайте також:  Ніч перед телевізором може призвести до деменції

Джерело: МедікФорум