Експерти перерахували симптоми хворих нирок і назвали 12 ознак, що дозволяють визначити наявні проблеми. За словами медиків, нерідко люди не пов’язують погіршення самопочуття із захворюваннями цих органів.

Лікарі нагадують, нирки – це фільтр організму. Вони кожну хвилину проціджують кров, виводячи з сечею різні речовини, в тому числі і шкідливі. В першу чергу, відзначають експерти, про хворі нирки можна дізнатися за станом сечі. Якщо вона піниться, це вказує на велику кількість білка або токсичних речовин, а каламутна говорить про камені в нирках. Найгірше, коли рідина забарвлена в рожевий або червоний колір, в такому випадку в ній не виключено наявність крові. Не виключено часте сечовипускання, викликане ускладненнями органів, які поруч розташовані. При хворих нирках людина може відчувати болі в попереку, голові або запаморочення, що є ознаками анемії, а також хронічну втому через неправильно виробляється гормону еритропоетину. Нездорові органи не можуть впоратися з речовинами, які надходять з їжею, тому під час прийому їжі і після може з’являтися нудота, а також нерідко зростає артеріальний тиск і без причини піднімається температура, що супроводжується ознобом.

Читайте також:  Чистити зуби потрібно ретельно: бактерії порожнини рота можуть спровокувати запалення мозку

Фахівці констатують, дізнатися про захворювання нирок можна і за зовнішнім виглядом людини. Як правило, в якості симптомів виділяються постійні набряки, викликані затриманням рідини в організмі і свербляча суха шкіра. Лікарі рекомендують людям якомога швидше звернутися в лікарню, якщо було помічено появу декількох з озвучених ознак.