Болі в спині – проблема, з якою хоча б раз у житті стикалася кожна людина. Наш організм не запитує, чи зручно нам зараз хворіти, і больовий синдром може спіткати нас у будь-якому місці: вдома, на вулиці, на роботі чи на відпочинку. Що ж робити, коли раптово заболіла спина?

Походження болю в спині визначить лише лікар

Запам’ятайте перше і головне правило: якщо у вас з’явилися сильні болі в спині – негайно звертайтеся до лікаря. Не займайтеся самолікуванням: біль у попереку може бути сигналом серйозних хвороб, які не лікуються народними методами, розтираннями і мазями. Не слухайте порад знайомих, яким начебто допоміг «чудовий костоправ» – маніпуляції з хребтом, які, не знаючи діагнозу, провадить людина без медичної освіти, можуть виявитися дуже небезпечними. Тому при перших проявах болю у спині терміново звертайтесь до спеціалістів. Але ж до якого лікаря треба йти, коли болить спина?

Будьте обережними із так званим “вправлянням хребців” – навіть досвідчений костоправ може “перестаратися”, особливо, якщо вважає непотрібними дослідження, які дають змогу побачити структури хребта

Причиною болю в спині можуть бути не лише хвороби хребта: обираємо лікаря

Найчастіше больовий синдром у поперекові, біль у грудному чи шийному відділі пов’язують із хворобами хребта. У цьому випадку необхідно звертатися до невропатолога чи вертебролога, який після огляду призначить певні дослідження – рентгенограму, МРТ, КТ, доплерографію. Біль у попереку може бути пов’язаний із такими неврологічними проблемами, як міжхребцева грижа, остеохондроз, протрузія, сколіоз тощо. Різкий біль у спині під час руху чи дихання також може бути симптомом міжреберної невралгії. Як бачимо, хвороби хребта дуже різноманітні, тому для пацієнта важливо поставити правильний діагноз і вчасно розпочати лікування.

Але біль у спині може також сигналізувати про інші порушення в організмі, не обов’язково неврологічні.

  • Біль внизу спини у жінок може свідчити про наявність гінекологічних проблем, наприклад, запалення, пухлини, розлад менструального циклу, тому, окрім невропатолога, варто виділити час на візит до гінеколога.
  • Болі в попереку також виникають через проблеми з нирками, відтак вам може знадобитися консультація терапевта чи нефролога, який має обов’язково призначити клінічний аналіз крові та сечі. Зазвичай порушення роботи нирок супроводжується високою температурою.
  • Болі в грудному відділі хребта можуть слугувати сигналом порушення роботи серця, тому, відвідуючи поліклініку, не забудьте проконсультуватися з кардіологом, який зі свого боку також призначить певні дослідження – наприклад, УЗД серця.
  • Грудний відділ хребта може відгукуватись больовим синдромом при захворюванні легенів, наприклад, пневмонії, тож, якщо ви виявили в себе інші симптоми цього захворювання – кашель, слабкість, високу температуру – негайно йдіть до терапевта.
Біль у спині? Допоможуть вітаміни!

Якщо візит до лікаря показав, що біль у спині пов’язаний із неврологічними проблемами, важливо не лише зняти запалення, а й втамувати спровокований ним больовий синдром. Для зняття больового синдрому призначають медикаментозне лікування, фізіотерапевтичні процедури, мазі та розтирання. Як свідчать останні дані, важливою складовою медикаментозного лікування є терапія препаратами, що містять вітаміни групи B. Клінічні дослідження показали, що вітаміни B1(водорозчинна форма вітаміну тіамин та жиророзчинна – бенфотіамін), B6 (пірідоксин) і B12 (цианокобаламін) мають властивості анальгетика, тобто здатні знімати біль як під час використання в комбінації, так і самостійно. Прийом вищевказаних вітамінів групи В разом з анальгетиком посилює знеболювальний ефект останнього, що дає змогу суттєво зменшити дозування знеболювального і термін його прийому для мінімізації негативного впливу на організм.

Традиційні анальгетики вже багато років замінюють комбінаціями вітамінів групи B, коли йдеться про лікування захворювань хребта із ураженнями – защемленням, стисненням чи подразненням – нервових закінчень.

Життя без болю в спині – реальність

Варто пам’ятати, що профілактика хвороб хребта суттєво спростить ваше життя і допоможе уникнути рецидивів у майбутньому, зберігши при цьому кошти. Адже головний секрет здорової спини – правильна постава. Слідкуйте за тим, аби завжди тримати спину рівно, щоранку робіть зарядку для попереку та шиї, відвідуйте басейн для зміцнення м’язового корсету, багато ходіть пішки – і ваша спина віддячить вам життям без болю.