Зарубіжні експерти назвали 5 знаків, які можуть вказувати на проблеми зі здоров’ям через каву. Одним із сигналів є незрозуміла втома.

Чашка кави є щоденним напоєм багатьох людей, особливо вранці, але деякі споживають велику кількість її протягом дня. Хоча вона має багато переваг, надмірність загрожує серйозними проблемами зі здоров’ям, на що вказують певні знаки, в числі яких і незрозуміла втома. Суть в тому, що здійснюється стимулювання нервової системи, зокрема, завдяки зменшенню і збільшенню в організмі аденозину відбуваються коливання між активністю і бажанням спати. Кава, як правило, м’яко впливає на шлунок, сигналом же до мінімізації її випивання є рідкий стілець.

Кава може викликати високий кров’яний тиск і збільшити частоту серцевих скорочень, тому, якщо людина відчуває втому після її пиття, необхідно подумати також про обмеження. Незважаючи на те, що кофеїн підвищує бадьорість, великі дози викликають занепокоєння і нервозність, що позначається негативним чином на поведінці і працездатності. У тому випадку, якщо потрібно багато часу для засипання, слід задуматися теж про надмірну любов до напою, що загрожує не тільки поганою якістю сну, але і іншими супутнім проблемами, в числі яких ожиріння і цукровий діабет.