Багато людей не помічають, що зловживають сиром, стверджує експерт в питаннях харчування з США Тобі Амідор.

За словами фахівця, сир слід вживати строго в помірних кількостях-зловживання ним може сприяти появі довгострокових проблем зі здоров’ям. Американська кардіологічна Асоціація зазначає, що одна порція сиру становить 1,5 унції (приблизно 42 грами) і рекомендує не вживати понад три порції на день. Експерт констатує: мало хто задовольняється однією порцією сиру за раз, зазвичай з’їдається більше. Таким чином за день – якщо людина любить їсти страви з сиром – можна поглинути велику дозу продукту.

Виступивши на порталі ETNT, експертка розповіла, чим загрожує здоров’ю подібна захопленість сиром і зловживання ним.

Збільшення ваги. Залежно від типу поїдається сиру він додає до раціону до 100 кілокалорій з кожною своєю порцією. Щоденна калорійна надбавка у вигляді цього продукту легко може зробити талію ширше.

Проблеми з шлунково-кишкового тракту, запор. Зловживання сиром, як будь-якими молочними продуктами, підвищує ризик проблем зі шлунком, виникнення газів, здуття живота (особливо для тих, хто може мати непереносимість лактози). Експерт розповіла, що поява неприємних симптомів після з’їденого сиру – це привід звернутися до лікаря і обстежитися.

Крім того, сир не є джерелом клітковини. Коли в раціоні її в цілому мало, зловживання сиром загрожує підвищеною схильністю до запорів.

Порушення в роботі серця. Експертка розповіла, що іншою проблемою зі здоров’ям через зловживання сиром є підвищена ймовірність серцевих захворювань. Це пов’язано з тим, що різні види сирів є багатим джерелом насичених жирів, здатних підвищувати рівень холестерину.

Спеціалістка радить віддавати перевагу білим видам сиру-в них менше жиру.

Підвищений рівень натрію. У сирі багато натрію. При високому кров’яному тиску рекомендується підтримувати рівень натрію на рівні 2400 міліграмів на день або менше, підкреслює експерт. Гіпертонікам слід знати про вміст натрію в їх улюбленому сирі, іншим-прагне до варіантів з низьким вмістом натрію.